Kompletná rekonštrukcia bytu

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna princezná. Princezná stavala vzdušné zámky a vzala si princa, ktorý staval tie ozajstné… Princezná chcela bývať v peknom, princ chcel ukázať čo dokáže, a tak kúpili 30-ročný bratislavský panelákový byt a chceli z neho spraviť svoje kráľovstvo. Nečakalo ich stavanie vzdušných zámkov, ale kompletná rekonštrukcia bytu.

Byt v pôvodnom stave, hliníková elektoinštalácia, na stenách tapety, na dlážke linoleoum. Kúpeľňa – montované bytové jadro. Vidinu novoty a súčasnosti v celom kráľovstve zosobňovali plastové okná. Rekonštrukcia roka bola pred dverami. Metráž aj dispozícia bytu sľubovali dostatočný priestor na sebarealizáciu jeho budúcich obyvateľov. 

Začalo sa horúce leto, a s ním aj horúci pracovný ruch. Oškabanie tapiet a pôvodných náterov. Rozobranie bytového jadra. Odstránenie dverí a zárubní. Rozobratie pôvodnej kuchynskej linky. Búranie a sekanie drážok do panelov pre elektroinštalácie. 

Keď všetko staré bolo z bytu preč, prišiel čas budovania. A budovať teda bolo čo.. 

Fáza budovania začína

Zamurovali sme prechod medzi kuchyňou a kúpeľňou, domurovali priečku pre osadenie kúpeľňových dverí a priečku oddeľujúcu WC od ostatnej časti kúpeľne. V celom byte sme znížili a vyrovnali stropy osadením sadrokartónu, ktorý zakryl izoláciu sklenou vatou. 

Sadrokartónové konštrukcie a vysekané drážky v paneloch stien poskytli priestor pre natiahnutie novej elektroinštalácie. Tá už zohľadňovala cieľové funkčné rozmiestnenie jednotlivých zón interiéru a tiež nábytku. 

Ďalším bodom úprav bolo vyrovnanie priečok sieťkou a lepidlom a následné vystierkovanie. V tejto etape sme náš 30. ročný zámok dostali do fázy novostavbového holobytu 🙂 

Nastal čas splniť princov sen o modrej kúpeľni, kde sa bude cítiť ako pri mori. Našli sme správny obklad, hľadali kompromisy medzi vaňou, sprchovým kútom a možnosťami priestoru, ktorý bol k dispozícii. Kúpeľňa sa napokon vykryštalizovala na spojenú s WC, ktoré je oddelené priečkou. Našli sme priestor na väčšiu vaňu, aj na sprchový kút. Ten obnášal vysekanie betónovej podlahy do spádu, ktorý končí zapusteným odtokovým žľabom. Po hydroizolácii prišiel na rad samotný obklad a osadenie sanity. 

Dlažbu do bytu sme zvolili jednotnú pre kúpeľňu, vstupnú chodbu aj kuchyňu. V časti bytu podlaha vyžadovala vyrovnanie nivelačným poterom, no aj tak sme museli prekonávať výškový rozdiel niekoľkých centimetrov. V obytných miestnostiach je položená plávajúca podlaha v rovnakej farbe ako dlažba. Jednotou podlahou a bielymi stenami sme dosiahli celistvý vzhľad  bytu, ostáva doplniť ho správnymi kusmi nábytku. A naše kráľovstvo – showroom – bude hotový. 

Kuchyňa

Teplo rodinného krbu a vôňa koláčov bol sen princeznej. Vône v byte sú limitované jej kuchárskymi schopnosťami, ale pracovné podmienky má dokonalé. Vodoinštalácia a plynoinštalácia v kuchyni sú nové. Spotrebiče správne schované, no vždy po ruke. A aj zásuvky nad pracovnou doskou majú svoje miesto na dosah ruky. Celkový efekt kuchyne však nie je našou zásluhou, pomohli nám šikovní stolári

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kontakt priamo na majstra

0903 850 934

Powered by WordPress Popup