Nový sprchový kút a hydroizolácia kúpeľne

Sprchový kút – sadrokartónové priečky so zabudovanými vodoinštaláciami

ZADANIE: upraviť v novostavbe kúpeľňu aby bola pripravená pre prácu obkladača

MATERIÁL: sadrokartónový systém, vodoinštalačný  a elektroinštalačný materiál,  hĺbková penetrácia, tekutá hydroizolácia, tesniaci pás

POSTUP:

Prvá časť prác pozostávala z vybudovania sadrokartónovej priečky oddeľujúcej sprchový kút od ostatného priestoru kúpeľne. Dôležité bolo zamerať rozmery sprchového kútu tak, aby doňho presne pasovala vanička sprchového kútu. Pri rozmeroch treba počítať aj s hrúbkou budúceho obkladu. Po zameraní nasleduje navŕtanie konštrukcie a namontovanie sadrokartónových dosiek.

Na protiľahlej stene bolo potrebné spraviť vodoinštaláciu. Dbal som na to, aby vývod sprchy, nika a iBox boli v jednej osovej línii. Nasledovalo namontovanie konštrukcie a sadrokartónových dosiek. Špecifické bolo vytvorenie niky – odkladacieho priestoru. Opäť si treba uvedomiť rozmery a zladiť umiestnenie s vodoinštaláciou tak, aby bola celá stena orientovaná v jednej línii. Sadrokartón som upravil podľa technického postupu kvality Q3 – aplikácia prvej sádry na hrubo a vybrúsenie. Následne aplikovanie pásky a druhej vrstvy sádry, vybrúsenie. Na záver stierka a  vybrúsenie.

Po týchto prácach bolo potrebné kúpeľňu dôkladne očistiť od prachu a naniesť hĺbkovú penetráciu. Kúpeľňa bola pripravená na nalepenie gumotextilnej pásky do všetkých rohov. Nasledovalo už len nanesenie dvoch vrstiev hydroizolačného náteru. Takto pripravená kúpeľňa čakala už len na obklad a položenie dlažby.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kontakt priamo na majstra

0903 850 934

Powered by WordPress Popup